PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Ekzém dítěte jako následek jednání paní učitelky

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Pozvala mne kamarádka, má 9 letou dcerku Alenku a 10 letého syna, po pár slovech se řeč stočila na Alenku a její potřebu se drbat na různých místech svého tělíčka. Maminka se jala škrádaná místa mazat mastí od dětské lékařky s vysvětlením , že Alenka má opět po těle ekzém, který se projevuje zarudlými svědivými flíčky na různých místech těla a také že pro drbání v noci špatně spí.  


Pomalu jsem obě zpovídala , abych se dověděla co nejvíce …. jak dlouho ekzém Alenka má, jak často se to objevuje, kdy se to objevilo poprvé, jak moc to Alence vadí, co jí přítomnost ekzému na jejím těle přináší dobrého a co se jí na tom nelíbí…


Z povídání vyplynulo, že Alenka to má už druhý rok, vždy se to objeví na podzim , starší bráška to měl jako malý kluk také, takže je asi normální, že ekzém má i Alenka, podrobnějším zkoumáním vyplynulo, že ve škole nemá Alenka ráda učitelku , kterou shodou okolností má již dva roky a na dotaz co se jí na učitelce nelíbí mi velice dospěle a jednoznačně odpověděla, že paní učitelka „ztrapňuje a zesměšňuje všechny děti ve třídě i Alenku.

 

Na dotaz co jí to přináší příjemného odpověděla , že ji maminka zase koupe jako když byla malá holka a to se jí moc líbí…. Do toho se vložila i maminka s tím, jak je ta učitelka příšerná, jak zavádí nesmyslné učební a komunikační metody , které nikdo jiný nepoužívá, na třídní schůzkách vyžaduje přítomnost nejen rodiče , ale hlavně i dítěte, aby si k hodnocení učitelky řeklo svůj názor hned před učitelkou …..


   
Řekla jsem oběma o báječné technice EFT a obě byly svolné EFT se mnou vyzkoušet. Prakticky jsem jim oběma ukázala jak terapie probíhá hlavně proto aby si to Alenka tzv. okoukla , pak jsem poslala Alenku si hrát do pokoje s bráškou.


Jako první jsem začala ťukat EFT s maminkou, a to proto , že jsem měla pocit, že vztek maminky na učitelku je podstatně větší než Alenky a tak nějak umocňuje vztek a nechuť Alenky k učitelce.
 
Ťukání s maminkou : vztek na učitelku na začátku EFT SJS 8 z 10


Fráze :
- i přesto, že mě učitelka Alenky, rozčiluje nesmyslnými novinkami ve výuce mám se ráda a přijímám se
- I přesto, že nevím jak bych Alence pomohla ……
- I přesto, že se mám strach, že si učitelka na Alenku zasedne, když za ní dojdu a sdělím jí své námitky a výhrady….
- I přesto, že si nevím rady , a je mi to celé líto…….
Kontrola intenzity vzteku …… klesla na 3 z původních 8


- i přesto, že mám ještě trochu vztek na učitelku……… zbývající vztek na učitelku……..
- I přesto, že je mi líto že má Alenka asi ekzém ze strachu z učitelky  
- I přesto, že má ekzém jako můj syn
- I přesto, že ekzém Alenky neustupuje i když dělám co můžu…….
- I přesto, že tak moc miluji svou dceru ji nemůžu od ekzému pomoct ……
Kontrola : vztek téměř zmizel….. začala se objevovat lítost …..Vzhledem k tomu, že maminka začala být relativně v pohodě, nechtěla jsem to prodlužovat a zvědavost Alenky byla zjevná a tak jsme ji zavolali, usadila se mamince na klíně a začali jsme ťukat:


Hodnocení SJS - zjišťování stupnicí bylo pro Alenku složité, tak jsme zvolily velikost míče od malého přes větší až k nafukovacímu míči na pláž – označila SJS jako větší fotbalový míč….


- i přesto, že mám po těle ten protivný ekzém…… maminka mě má ráda
- i přesto, že mě teď svědí pravá ruka ……. Jsem maminčina holčička
- i přesto, že mě často svědí celé tělo a mě to obtěžuje ….. jsem maminčina holčička
- i přesto, že nemám ráda to smradlavé mazání na ekzém jsem maminčin mazel…. ….
Kontrola : pravá ruka nesvědí, ale určitě zase za chvilku bude …..


- i přesto, že si myslím, že mě určitě zase bude svědět celé tělo……. Jsem maminčin mazel
Kontrola : tělo nikde nesvědí….


A na téma paní učitelka a Alenka ???
Zdálo se mi , že po oťukáním maminky nebyl problém s učitelkou u Alenky až tak veliký, jako když jsem přišla a ani se jí do ťukání problému okolo paní učitelky nechtělo.


Navrhla jsem že počkáme pár dní co se bude okolo Alenky a ekzému dít…..

 
Druhý den volala maminka, že Alenka v noci spala jako dudek a že se až tak moc nedrbe v porovnání s předchozími dny. Po týdnu byl zaznamenán velký úspěch , ekzém ustoupil téměř z celého tělíčka, jen flíčky na pravé ruce zůstali…. Domluvili jsme se ještě na jedné terapii a pak se uvidí …..


S paní učitelkou to nebude asi tak lehké , ale i u ní byl pozorován úspěch, paní učitelka, prý začala děti více chválit…. A méně „ ztrapňovat „ a to bych si dovolila zhodnotit jako velmi pozitivní….Tímto si dovoluji velmi poděkovat – Sindy za její báječně kreativní výuku a nadšení s kterým nás učí a mé nejlepší kamarádce Janě Dörnerové , která mi ukázala cestu k EFT a Sindy.

DÍKY

Marta Šefčíková
Terapeut energetické psychologie & EFT