PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 50. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024

27-28.1., 2-3.3., 29-30.3., 27-28.4.,25-26.5., 29-30.6

BUT infoSTUD

Vytisknout

Nervozita a porucha spánku

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

Lukáš (31 let) jevil silné znaky nervozity a i s tímto problémem přišel. Stěžoval si na nedostatečný spánek a byl tak nervózní, že chvíli trvalo než byl vůbec schopný více o sobě hovořit. Uhýbal pohledem, poklepával nohou. Začali jsme hned poklepávat, aby se zklidnil a mohli více pohovořit o problému.

Klepali jsme bez pojmenování problému. Po třech kolech ťukání se zklidnil a začali jsme:

„Přestože jsem už 4 roky hodně nervózní, mám se rád a přijímám se“.
Lukáš se rozhovořil, že 4 roky je silně nervózní, nemá chuť do života, trpí nespavostí. Postupně jsme oťukali:
„Přestože nemám chuť do života …
„Přestože trpím nespavostí ….
„…. jsem stále ve stresu …, mám se rád a přijímám se ….

Po tomto kole z Lukáše vypadlo, že to nezvládne. Že si nevěří, že je k ničemu. Dostávali jsme se k jádru. Lukáš opustil zaměstnání, které měl rád a díky kterému si vzal hypotéku na byt. Opustila ho přítelkyně a ve společnosti vrstevníků se cítil nejistý, raději zůstával doma sám, aby se nevidělo, jak moc je k ničemu. Mluvili jsme o jeho pochybnostech. Lukáš byl velmi hezký, upravený mladý muž. Trochu metrosexuální typ. Přesto o sobě pochyboval. Velmi žárlil na novou přítelkyni, která se pochovala ve světě módy.

Největší problém byl s hypotékou. Byl na sebe naštvaný, že si vzal hypotéku na byt, který se mu ani nelíbil a ve které se necítil už dobře. Měl v něm už investované peníze. Bál se, že by je mohl ztratit, ale věděl, že s hypotékou nemůže dál pokračovat.

Ťukali jsme dál ..:
„Přestože mám strach, že nezvládnu financovat hypotéku, mám se rád a přijímám se“. 3 kola …
Přišla úleva, že je mu vlastně jedno zda ji bude financovat, že se toho chce zbavit, ale co s těmi již uloženými penězi …

Pak jsme ťukali, vzteky na sebe. „Přestože jsem na sebe naštvaný, že jsem to udělal, mám se rád a přijímám se“. To jsme ťukali opakovaně, měl problém se sebepřijetím a dost se za vše kritizoval. Vadilo mu, že je příliš štíhlý, že nemá vytrénované tělo. Objevilo se zde hodně věcí, které ukázalo, že má problém se sebevědomím. To jsme nechali na další terapii.

Odťukali jsme aktuální stres způsobený situací s hypotékou, aby se Lukáš zklidnil a mohl lépe řešit situaci.
„Přestože se bojím, že o ně přijdu, mám se rád a přijímám“. 3kola, přišla úleva, protože si uvědomil, že by mohl přijít o zdraví.
Dostal nápad, jak řešit situaci a slíbil, že tak i udělá. Tedy přeprodá byt nebo bude vyjednávat s bankou a zbaví se tohoto závazku.

Tímto jsme skončili první terapii a domluvili termín na další sezení, kdy jsme řešili jeho pochybnosti.


Petra Filipová
Terapeut energetické psychologie & EFT