TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE EFT

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK

BUT infoSTUD

 PRAKTIK KVANTOVÉ LÉČBY  

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

BUT infoSTUD

Vytisknout

Zneužitá dívka

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

Navštívila mě dívka, které se stalo to, že ji dva kluci se kterými popíjela dali do pití nějaké neznámé toxiny po kterých o sobě nevěděla a následně ji zneužili. Zjistila to až druhý den ráno, když se probudila u jednoho z nich a začala se pídit po tom jak se tam dostala a proč má vše od spermatu. Na to byla jejich reakce s údivem, že si nic nepamatuje a bylo ji řečeno, že „TO“ strašně chtěla a tak jí to udělali.

Dívka se cítila zneužita a ponížena, trápily ji výčitky svědomí a deprese. Sepsaly jsme společně spoustu negativních pocitů s tím souvisejících a požádala jsem jí, aby si vyčlenila to co jí z toho trápí nejvíce, pojmenovala si to svými slovy, určila SJS a začali jsme odťukávat.

Nejvíce ji trápilo:
„Vojeli mě niemandi“ 10. Když jsme začaly ťukat „ I přestože mě vojeli, mám se ráda a přijímám se“ nemohla to ani vyslovit, tak jsem jí požádala, ať na to jen myslí a odklepali jsme dvě kolečka pomocí techniky filmu. Pak se SJS snížila na 8.

V dalším kole už „heslo“ mohla vyslovit, ale stále ještě s obtíží, hrnuly se jí při tom slzy do očí, ale v průběhu klepaní to ustalo a byla klidnější. SJS se snížila na 5.

V dalším kole už to vyslovit mohla, SJS se snížila na 4 a při ťukání dalšího kola se v půlce ťukání zastavila a prohlásila „ oni zas nejsou tak špatný“ a byly jsme na 0.

Dále jsme odťukávaly ponížení, které bylo na 8. „ I přesto, že mě ponížili, mám se ráda a přijímám se“. Postupně se snižovalo na 6,3,1 a 0.
Pod ponížením bylo ještě - jsem hloupá, že jsem se dostala do té situace, bojím se, že potkávám lidi, kteří to vědí, bojím se potkat někoho z jejich party, mohlo by se mi udělat zle, chodím s hlavou dole, abych je nepotkala.

Po odťukání jsme provedli kontrolu těchto pocitů, které v tomto případě všechny, až na jeden odezněli generalizačním efektem, takže nebylo potřeba s nimi dále pracovat. Ten zbývající pocit byl „ chodím s hlavou dole, abych je nepotkala“ a zde jsem použila metodu volby – rozhodnutí „ I přesto, že chodím s hlavou dole, abych je nepotkala, rozhodla jsem se cítit sebejistě a neuhýbat pohledem“.

Kdy po ukončení dívka prohlásila : : Co já to tady vlastně blbnu“.

Původně ji vadilo na 10 i zneužití a s ním související další pocity: bude mě to vždycky štvát, jsem špinavej použitej hadr, měla jsem být víc opatrná, jsem tupec, vadí mi, že jsem si to nechala udělat, vadí mi, že tvrdí, že jsem to chtěla, pocit viny, pocit snížení sebevědomí.

Provedli jsme kontrolu a zjistily jsme, že z těchto všech pocitů zbývá už jen: „bude mě to vždycky štvát“ SJS 2.

Odťukaly jsme jedno kolo „ I přesto, že mě to bude vždycky štvát, mám se ráda a přijímám se.“, kde prohlásila, že už ji to tolik štvát nebude, pak jsme odťukávaly zbývající pocit až na 0.

Ostatní výše uvedené pocity byly odstraněny generalizačním efektem, již při ťukání „niemandů a ponížení“.

Na závěr jsme provedly kontrolu všech potíží. Kde vyskočilo pár nových pocitů, jako je : Mám strach se opít a že nebudu pozorná“ SJS na 3. Odťukaly jsme ho do 0.

Dívka odcházela klidná, bez pocitu viny s pocitem jako by se jí ta záležitost vlastně ani pořádně netýkala a mohla o ní bez problémů hovořit.


Kateřina Dědková
Terapeut energetické psychologie & EFT