TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE EFT

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK

BUT infoSTUD

 PRAKTIK KVANTOVÉ LÉČBY  

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

BUT infoSTUD

Vytisknout

Dezorientace po operaci

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

Pracuji jako sestra na pooperačním oddělení. Někdy se stává, že zejména starší pacienti jsou vlivem nemocničního prostředí, léků a nemoci nějaký čas dezorientovaní. Starala jsem se o paní ve věku 87 let. Stále se snažila utéct z lůžka. Byla velice inteligentní a milá. Chtěla jsem jí pomoct, protože tímto způsobem by si ublížila. Zeptala jsem se, jestli by jí nevadilo, kdybych si s ní povídala a přitom na ní klepala. Byla ochotná spolupracovat.

Rozhodla jsem se použít techniku EFT, případně metodu volby. Stanovení SJS bylo v tomto věku složitější. Paní stále opakovala, že už musí jít.“
Zeptala jsem se co má v hlavě. Odpověděla, že nepořádek. Upomínková věta zněla :“Přestože mám v hlavě nepořádek, přijímám se taková jaká jsem a mám se ráda.“Heslo: „Mám v hlavě nepořádek.“

„Jak vypadá ten nepořádek?“ „Mám tam seno.“ Odťukaly jsme po upomínkových větách vždy 2 kola sena, slámy, brouků, mravenců. U mravenců jsme musely použít proces Gamut 9. Paní krásně spolupracovala, smála se a ráda zpívala popěvek.

Potom řekla, že už toho necháme, protože musí jít. Prý jde zkontrolovat rodinu. Věděla jsem, že byla odložené dítě, přišla o manžela a syna a je na rodinu hodně fixovaná. Uklidnila jsem jí a pokračovaly jsme. Odťukaly jsme, že neví kde je, co tady dělá, v kterém je městě, na kterém oddělení, co měla za nemoc.

Na otázku z jakého důvodu chce kontrolovat rodinu odpověděla, že má strach o pravnučku, která bude rodit. Klepaly jsme strach o pravnučku, kontrolování rodiny, že už musí jít, že na ní čekají, že její rodina neví, kde ona je, že o ní mají strach.

Na závěr jsme použily metodu volby, že se rozhoduje být překvapená, jak je klidná a čeká až za ní rodina přijde do nemocnice.

Potom se nechala uložit a tvrdě usnula. Asi po půl hodině se vzbudila. Ještě se opakovaně pokusila odejít. Potom se uklidnila a na dotaz - jak je - odpověděla, že čeká až za ní přijde rodina. Byla klidná.

Po dvou dnech jsem přišla do práce. Na lůžku ležela úplně orientovaná, klidná, usměvavá paní. Věděla kde je , co se děje, proč tam je. Zaslechla jsem kolegyně, jak si říkají, že paní se zorientovala po uklidňujících lécích.
Náladu mi to nezkazilo. Jsem ráda, že já vím jak to bylo.


Dnešní medicína není ochotná uznat pozitivní výsledky alternativních metod, natož je uvést do praxe.  

Jana Klimentová
Terapeut energetické psychologie & EFT