TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE EFT

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK

BUT infoSTUD

 PRAKTIK KVANTOVÉ LÉČBY  

CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

BUT infoSTUD

Vytisknout

Pocity lítosti a naše děti

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

Klientka nejdřív zmínila problém, který má už delší dobu a to dráždivý tračník. Nejčastěji pociťuje problém po ránu a ve chvílích, kdy je vystavena stresu. Dále trpí nechutenstvím. 

Neboť tyto problémy jsou psychosomatického rázu, tak jsem se zeptal klientky, kdy tyto potíže nastaly poprvé.

Klientka se rozpovídala o svém životě. Začala u problému, který byl pro ni velmi bolestivý. Vyprávěla o jejím synovi a období, kdy měl problémy s drogami. V tu chvíli klientka začala plakat. Já ji řekl, ať klidně vypráví dál a začal jsem ťukat. Převyprávěla mi to jako příběh. Kdy její syn začal brát drogy. Vše co se odehrávalo během jeho závislosti, nakonec jsme se dostali k léčení jeho závislosti, které bylo úspěšné až napotřetí. Ťukal jsem, dokud se klientka neuklidnila a nepřestala brečet. 

Poté mi sdělila, že zřejmě příčinou toho, že její syn začal brát drogy, bylo to, že mu neposkytla potřebné nebo lepší rodinné zázemí, aby se cítil bezpečně. Řekla, že pociťuje lítost, že mu právě toto neposkytla a opět začala plakat. 

Proto jsme začali ťukat -

I přesto, že je mi líto, že jsem neposkytla synovi lepší zázemí,……

Po jednom kole klientka přestala plakat, a když jsem se ji zeptal, jestli stále pociťuje lítost, tak odpověděla, že už ne. Byla vidět znatelná úleva.

Poté mi řekla, že je jí líto, že její syn není šťastný s jeho přítelkyní. Opět bylo vidět, že to v ní probouzí emoce, které ji nutí plakat. A tak jsme začali ťukat –
  
I přesto, že je mi líto, že můj syn není šťastný s jeho přítelkyní,……. 

Opět po jednom kole klientka potvrdila, že už lítost nepociťuje a uvolnila se.


Poněvadž celý tento proces trval lehce přes hodinu a klientka se zdála být uvolněná a v klidu, což byla, tak jsme ukončili sezení. Zeptal jsem se, jak se klientka cítí. Odpověděla, že se cítí velice dobře. Domluvili jsme se, že budeme pokračovat v terapii, abychom se pokusili vyléčit, výše uvedené zdravotní problémy. 

Martin Peš
Terapeut energetické psychologie & EFT