PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 50. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024

27-28.1., 2-3.3., 29-30.3., 27-28.4.,25-26.5., 29-30.6

BUT infoSTUD

Vytisknout

Hemeroidy

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor

 

45 letá žena,která má dlouhá léta opakovaně dvakrát do roka silné problémy s hemeroidama.

Vždy ji z toho vysvobodil jenom chirurgický zákrok,na který byla odhodlaná jen v tom nejbolestivějším stadiu,který se snažila oddálit různejma alternativníma metodama.Bohužel vždy bezvýsledně.

Byla ochotna skusit opravdu jen z legrace i metodu EFT.Samozřejmě měla na začátku z toho velkou zábavu.Bylo to u večerního povídání,kde se uvolnila emočně a vyprávěla úplně spontánne bez jakýchkoliv otázek a přestávek hodne intimního z její života.já jsem to vnímala jako balíček plný skrytých nevypořádaných problémů a řekla jsem jí at pořád povídá a nevšíma si co budu provádět. 

Využila jsem techniku balíčku,kdy klient ze sebe sype spoustu větiček,které ho trápí.Nemusela jsem ji ani usměrnovat ani vracet spátky k danému tématu,ponevadž vše souviselo spolu jako celek.Odtukávala jsem ji u vyprávění. 

Musím ale připomenout,že je to známá jejíž život částečně znám.Je to typ ženy,která si nepustí do svého ,,já,, žádného človíčka.Cítila u mě bezpečí a důvěru,neměla pocit odsouzeni a manipulování.Vše se z ní sypalo jako z pytle. 

Povzbuzovala jsem ji v rozhovoru dál.Sedela naklonená na jeden bok,protože měla bolesti a na druhý den měla mít chirurgický zákrok….odstranení hemoroidů.

Povídala mi o vztahu v manželství,s rodičema a dětma.Bylo cítit,že se uvolnuje a přestává kontrolovat ve vyprávění.Když jsem už měla pocit že se její hovor dostáva emočně pořád dál k pocitům, z kterých bylo cítit zlobu a ukončení vety jak jí vše štve,tak jsem jí položila otázku.Jednu jedinou a ta zněla:
 
….co tě v tuhle chvíly štve nejvíc?

A ona odpověděla spontánně,né moc pěknýma slůvkama,ale opravdu úpřimne a bez stydu
V téhle chvíly ji nejvíc štval hemoroid.Větu ,kterou jsme odtukaly zněla přesne podle jejího vyjádření,které musím vytečkovat, ponevadž je neslušné.
….I přesto,že jsem na….. na …….. hemoroid,který mě každej půlrok otravuje,mám se ráda a přijímám se. 

Naučila jsem jí odtukávat základní okruh a přidala jsem k tomu i proces gamut 9.
Po prvním kole se znížila intenztita sjs z 10 na 5.
Pokračovaly jsme druhým kolem jen s vložením slůvka ,,trochu,,
 
….I přesto,že jsem ještě trochu na…. na ……. hemoroid,který mě každej půlrok otravuje,mám se ráda a přijímám se. 


Jelikož jsme se bavily v příjemném prostředí neměla pocit napětí jako u každé terapii,kterou předtím absolvovala.Byla poměrně unavená,tak jsme dál nepokračovaly a domluvili jsme se na dalším setkání.všimla jsem si,že sedí v sedačce rovně a uvolnene,což značilo,že jí hemoroid přestal bolet,i když jsme přímo bolest nevytukaly.


Po měsíci jsem se dovědela moc příjemnou správu,že na chirurgický zákrok na druhý den nemusela jít,protože jí bolest ustoupila a hemoroid se zmenšil natolik ,ze na neho už naštvaná nebyla,do 24h po něm nezůstala jediná stopa. 

Je to pro ní zázrak,že pouhým povídáním a tukáním a položením jediné otázky zmizí dlouholetý problém v průbehu jednoho dne.Samozřejmě ji to přesvědčilo pracovat na sobě dál a odstranovat další věci,které ji zatěžují život. 

 

Diana Molnárová
Trapeut energetické psychologie & EFT