PŮLROČNÍ ORIGINÁLNÍ EFT CERTIFIKOVANÝ VÝCVIK 

PŘÍMO S INICIÁTORKOU METODY EFT V ČR

TERAPEUT ENERGETICKÉ

PSYCHOLOGIE EFT 

TERMÍNY 51. BĚHU TERAPEUTICKÉHO VÝCVIKU 2024/25

21-22.9., 19-20.10., 16-17.11., 14-15.12., 25-26.1., 1-2.3.2025

BUT infoSTUD

Vytisknout

Absence partnerského vztahu

Za úpravu a gramatiku příspěvku zodpovídá autor 

 

Klientka přišla s tím, že dlouhodobě nemá přítele a i dřívější vztahy byly krátké, necítila se v nich ani dobře. Nicméně touží po partnerské lásce, po rodině, ale zároveň cítí, že se bojí vztahu, že ji něco odrazuje, ale neví co. Cítí se „porouchaná“ a neschopná vztahu.

Věty:I přesto, že jsem smutná, že nemám přítele, mám se ráda přijímám se/..,že se cítím „porouchaná“a neschopná vztahu…/…závidím ostatním, že vztah mají…

Z terapeutického rozhovoru vyplynulo, že vztah chce, ale zároveň se ho bojí. Po hlubší analýze jsme přišly na to, že se bojí nějakého trestu, že se stane něco pro ni nepříjemného, zlého. Klientka upřesňuje, že jde spíš o to, že se nesmí zamilovat.

Vyžila jsem doptání se na sekundární ztráty PR. O co by přišla, kdyby se zamilovala a měla vztah? 
První, co řekla, že o otce. Naskakuje ji příběh z období 19 let, kdy odjela na dovolenou do Bulharska, kde se zamilovala do bulhara a zůstala tam místo 14 dní celý měsíc. Pláče a domlouvám se s ní, že bude vykládat příběh, přičemž ji budu aplikovat EFT. Po příjezdu domů, se ji otec zřekl jako dcery, nazval ji děvkou a vyhnal ji z domu. Cítila bolest nad „ztrátou“ lásky milovaného otce a vnitřně si zakázala se zamilovat, neboť by to znamenalo ztratit otcovu lásku.

Vybíráme citlivá místa a emoce a odťukávám do uklidnění až na 0:
I když jsme se cítila zraněná, ublížená otcovou reakcí, mám se ráda a plně se přijímám/…se mě zřekl jako dcery…/otec mě nazval děvkou../šokovalo mě to/cítila jsem ponížení, nedorozumění, nepochopení, nespravedlnost/strach, že jsem ztratila domov, bezpečí/zlost na matku, že se mě nezastala a byla slabá

K závěru vedu klientku do představy ideálního vztahu. Kdy přijíždí z Bulharska a následně je to tak, jak mám být – přijetím, pochopením, porozuměním a požehnáním, radost. Dodáváme do podvědomí chybějící informace o ideálním situaci.

Vracíme se do přítomnosti. Klientka se usmívá. Testujeme pocit a emoce vztahující se k tématu zamilování se a partnerského vztahu a pocitům spojených s tím. Cítí se uvolněně, klidně. Navrhuji hypnózu a výlet do budoucnosti, kdy si najde svého přítele a uvědomí si všemi smysly a ve všech modalitách tu nejideálnější představu, jakou chce, využívám poznatky z NLP.

Indikuji představu a ona uvolněná, přitažlivá, potkává muže, do kterého se zamiluje….spolehlivého, něžného, hodného, tolerantního, pro ni fyzicky a duševně přitažlivého, finančně zajištěného. Vytvářejí spolu harmonický pár. Zároveň je její otec šťastný, že si našla tak skvělého partnera a rovněž matka. Dále vytváříme příběh, který jsme si předem domluvily. 

Odsouhlasené afirmace:

Jsem klidná a uvolněná, mám krásný harmonický vztah se svým partnerem a zároveň přízeň mého tatínka a maminky, oba se s námi radují z našeho štěstí.Mgr. Zdenka Tmějová
Terapeut energetické psychologie & EFT