|
Zveme Vás na třídenní kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, kde máte uloženou svou tvořivost, city, emoce. Pravá část mozku, na rozdíl od levé, nezná logiku, systém, čas, strach ani neschopnost. Možná vás překvapí, že to, co potřebujete ke kreslení, není naučit se kreslit, ale hlavně naučit se vidět ! Chcete-li realisticky nakreslit to, co vidíte, potřebujete se naučit vnímat linie, vztahy mezi nimi, světla a stíny, prostor, celek.
Kurz je pro ty, kdo se chtějí naučit: • naučit se jednomu z druhů relaxace • napomoci tomu, aby vyšla na povrch vaše skrytá schopnost "tvořit" • věřit sám sobě, ve své schopnosti, dovednosti a možnosti • vidět věci a svět kolem sebe takové, jaké skutečně jsou. • vidět svět správnýma očima • je vhodný také jako příprava na umělecké školy • je pro všechny od 12 do 100 let
| |
Výsledky kreslení metodou pravé mozkové hemisféry

Na kurzu budeme mimo kreslení: • pracovat sami na sobě • objevovat své možnosti • zbavovat se starých systémů přesvědčení |
| | Pro zvětšení klikni na obrázek... |
|
| | | | | před kurzem | po kurzu | před kurzem | po kurzu |
Cena kurzu: Cena třídenního kurzu: 3 000 Kč – včetně pomůcek Cena pro studenty EFT: 2 800 Kč – včetně pomůcek Místo konání kurzu: PRAHA 1, V Jámě 1 (viz kontakt zde) Termín kurzu: 26.-28.3.2010 Přihlásit se můžete na e-mailu:
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
nebo
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Leták ke kurzu je v souboru jpg www.atelier-pierrette.cz Lektorka kurzů: MgA.Petra Cibulková Nar. 15.4.1961 v Karlových Varech
Na gymnáziu se rozhodovala jestli se věnovat kresbě, nebo divadlu a nakonec vystudovala DAMU, obor herectví. Několik let strávila v Polsku, pracovala v alternativním divadle, a po sametové revoluci se znovu vrátila ke kresbě a malbě.
V její tvorbě převažuje portrét a figurální kresba, našla zalíbení především v rychlé volné kresbě, kde několika tahy lze vystihnout podobu člověka. Podílí se jako výtvarnice na tvorbě divadelních kostýmů pro menší divadelní projekty a dokumentární filmy. Již delší dobu spolupracuje na projektu Continental Gallery, který připravuje v elektronické podobě školu kreslení pro děti na celém světě.
Když sama hledala způsoby, jak naučit děti kreslit, navíc poutavou formou, narazila na metodu kreslení pravou mozkovou hemisférou.. V těchto kurzech propojuje 20-letou praxi výtvarnice a poznatky z kurzů zaměřených na osobní růst.
Reference od absolventa kurzu: Původně jsem Vás s tím nechtěl zatěžovat, proto jsem se omezil na stručné poděkování, ale pokud o to opravdu stojíte, rád Vám napíši co jste způsobila. Za dobu, přibližně 40 let, co udržím tužku v ruce, jsem se 30 let styděl něco nakreslit, protože to byla hrůza. S přibývajícím věkem tragédie. Po Vašem kurzu je to, ale jinak. Na ulici si všímám lidí. Jak mají tvarované oči, kde mají vrásky, stín. Jaký mají tvar vlasů. Jakou mají mezeru mezi očima... A děsně mě svrbí ruka. Připadám si jako když slepý otevře oči. Dnes jsem si udělal radost a jen v rychlosti jsem podle fotky (do A5 bloku) namaloval 17-ti měsíční dceru. Je k poznání. Přeji Vám vše dobré JaM
|